Wesele pachnące lawendą

Lawenda jako motyw przewodni ślubu daje nam ogrom możliwości.Bladofioletowe kwiaty przepięknie pachną i urzekają kolorem. Lawenda pięknie wpisze się w śluby w stylu rustykalnym, boho czy romantycznym. Pastelowe odcienie fiolet pięknie skomponują się z bielą w chłodnym odcieniu, a ciemniejsze fiolety pięknie mogą ożywić śmietankowo białą kreacje panny młodej. Zerknijcie na garść inspiracji, które dziś dla was przygotowałam. nie ograniczajcie się jednak tylko do nich – ten przepiękny kwiat może zabrać Was i waszych gości w podroż do Prowansji.

Nie każda panna moda jest na tyle odważna, żeby zdecydować się na suknie kolorze lawendy. Ale przecież, nie o ilość chodzi. Fioletowe dodatki mogą nadać ton białej sukni. Mozy to być fioletowa szarfa, biżuteria z fioletowymi akcentami czy fioletowy krawat dla pana młodego.Cciekawym akcentem mogą być tez klipsy na buty (których możemy użyć tez potem do innego obuwia).

Lawendowa jako motyw przewodni znakomicie sprawdzi się tez przy komponowaniu dekoracji kwiatowych. Ususzone gałązki mogą stać się częścią jesiennego bukietu, w którym dominować będą suszone rośliny.  I choć przy takim motywie przewodnim, lawenda wydaje sie być oczywistym wyborem na bukiet ślubny, to wcale nie musimy ograniczać się do niej. Znakomicie sprawdzą się tez inne kwiaty w fioletowych odcieniach.

Waszych gości możecie zabrać również w podroż do Prowansji. Dołączcie do waszych zaproszeń pachnącą gałązkę lawendy, która od początku podkreśli charakter ślubu. Jako podziękowanie za uczestnictwo z Wami w wyjątkowym dniu możecie im podarować  drobne saszetki wypełnione fioletowymi kwiatami, lawendowe mydełka bądź inne drobiazgi z tym motywem. Inna idea też jest miód lawendowy bąź oejki o tym aromacie (w tym zagustują raczej panie 🙂 )

Dekoracje pachnące lawendą będą wspaniałym uzupełnieniem wesela w rustykalnym czy aromatycznym stylu. Jeżeli uda Wam się  skomponować z drewnianymi, postarzanymi meblami przywołają skojarzenia z Prowansją. Nie bójcie ie postawić na lawendę w doniczkach  czy koszach czy w oryginalny sposób wyeksponować bukiety suszonych kwiatów.

Słodkie muffiny czy tort z fioletową polewą mogą być nie tylko estetyczne, ale też zaskakująco smaczne. Wiecie, że lawendowy krem jest jedyny w swoim rodzaju? Jeżeli nie jesteście pewni gustów waszych gości – zdecydujcie się raczej na mniejsze muffiny bądź po prostu makaroniki w liliowym kolorze.

Sesja w plenerze na polu lawendy to pomysł na uwiecznienie urzekających kolorów. Pamiętajcie tylko, ze okres kwitnienia lawendy jest ograniczony i jeśli zdecydujecie się na taka sesje, termin trzeba ustalić odpowiednio wcześniej. Sprawdzicie – czy w pobliżu waszego miejsca zamieszkania ne ma takiego pola.  Możecie wybrać się tez w podróż poślubną do Prowansji i tam odkryć na żywo fioletowe pola o urzekającym zapachu -tu niestety trzeba przygotować się na większy wydatek.

Pomysły, które tu znaleźliście tu tylko garść inspiracji. Inne możecie znaleźć  poradniku ślubnym >>> KLIK <<<

Część zdjęć pochodzi ze zbiorów Małgosi www.pogodno-florystyka.pl/. Ona jako florystka na pewno tez chętnie doradzi Wam w temacie doboru kwiatów i lawendowych dekoracji.